Młodziczki z brązowym medalem Mistrzostw Śląska

17 mar 2023
MUKS Sari Żory ma swój pierwszy w historii Klubu medal Mistrzostw Śląska 🏅 w kategoriach młodzieżowych 🏐

A to wszystko dzięki Młodziczkom Sari… 🫶
Ale od początku...
W dniach 11-12 marca w Żywcu młodziczki starsze zagrały w Finale Mistrzostw Śląska. Nasze dziewczyny po ostatnim etapie zajęły miejsce 4️⃣ i z takiej pozycji startowały w tym turnieju.
Pierwszy mecz gramy z gospodarzem i faworytem finału, SMS ŻAPN Żywiec. Mecz po obu stronach bardzo nerwowy, emocje finału i to jeszcze pierwszego meczu udzielały się zawodniczkom. Mimo porażki 0:2 nie był to zły mecz. Biorąc pod uwagę pierwsze w sezonie spotkanie z siatkarkami z Żywca i przegrane sety do 4 i 9 pkt, to wynik finałowego starcia do 20 i 19 pkt pokazuje, jaki postęp udało się zrobić przez pół roku💪
W drugim meczu mierzymy się z drużyną JKS SMS Jastrzębie, była to druga z ekip w rozgrywkach młodziczek, z którymi nie udało się wygrać naszym młodziczkom żadnego z czterech meczy. Jednak wola walki, determinacja i konsekwencja sprawiły, że z ostatniego pojedynku wychodzimy zwycięsko i
to ta wygrana zapewniła zespołowi medal.🏅🔝
Niedzielny pojedynek z MKS Dąbrowa Górnicza miał zdecydować jakiego koloru krążek zawiesimy na szyjach. Emocje, emocje i jeszcze raz emocje do samego końca. Pierwszy set dla przeciwniczek, drugi lepszy i zwycięski dla nas i tie-break ponownie dla rywalek 😪 Pomimo, że nie udaje się wygrać decydującego seta nasze siatkarki schodzą z boiska zwycięsko 🤙💗
Zrobiły to 🔥 zdobyły pierwszy medal dla siebie, dla Drużyny i dla Klubu. Od września pracowały na to aby być w tym miejscu gdzie są teraz. Było ciężko, dziewczyny z różnych grup, z różnych miejsc. Każda inna, wyjątkowa, utalentowana. Spotykały się na dwóch wspólnych treningach w tygodniu, zostawiając tam swoje serce. Wiele wyrzeczeń, poświęcenia i zdrowia zostawionego na parkiecie. Cenna lekcja jak współpracować, ufać sobie nawzajem i jak budować zespół z tak różnych osób. Wiara zawodniczek, rodziców, trenerów… że się uda, że idziemy w dobrą stronę.
Praca wielu osób od wielu lat aby dziś móc świętować i cieszyć się sukcesem. A to dopiero początek…
Oto one, BRĄZOWE MEDALISTKI: Lena Barska, Kinga Bartosik, Hanna Bąk, Bohdana Boiko, Patrycja Drozd, Amelia Garbacz, Veronika Heller, Zuzanna Jasiulek, Oliwia Mach, Julia Murach, Natalia Rzeźniczak, Nicola Więcek, Natalia Włodarczyk, Darina Yezhowa
Ze swojej strony dziękuję za możliwość pracy z tak wspaniałymi dziewczętami, za zaufanie i wsparcie do tej pory. Patrzeć jak się rozwijają sportowo i mentalnie to najlepsza nagroda dla trenera. Te siatkarskie motyle, już piękne, lecą dalej w Polskę. 18 i 19 marca zagrają turniej 1/8 Mistrzostw Polski we Wrocławiu.