Juniorki trzecie w turnieju 1/4 Mistrzostw Polski

15 lut 2024

Zespół juniorek zajął 3 miejsce w turnieju 1/4 Mistrzostw Polski Juniorek!!

W piątek, 09 lutego juniorki rozegrały swoje dwa pierwsze mecze z UMKS WAN MOS Wola
Warszawa oraz gospodyniami UKS SMS Wybicki Kielc.
Pierwszy mecz rozpoczął się o godz. 10 i niestety nie był dla naszych zawodniczek pomyślny, wzloty i upadki, które odnotowały się na wynikach poszczególnych setów. Finalnie juniorki MUKS Sari Żory przegrały pierwsze spotkanie turnieju.

UMKS WAN MOS Wola Warszawa - MUKS Sari Żory 3:1 (23:25, 25:9, 25:21, 25:17)

Drugie starcie naszych zawodniczek z gospodyniami turnieju o godz. 16:30 było dla MUKS Sari Żory świetnym występem. Juniorki w pięknym stylu pokonały drużynę z Kielc i dzięki temu pozostały w grze o awans. Bardzo dobre otwarcie i wygrany set do 9 pozwolił utrzymać zawodniczkom pewność siebie w kolejnych partiach. Juniorki pod koniec trzeciego seta - w którym początek był zdecydowanie po stronie kielczanek – pokazały zdecydowaną grę i spokój wygrywając spotkanie.

UKS SMS Wybicki Kielce - MUKS Sari Żory 0:3 (9:25, 18:25, 24:26)

Wraz z upływem kolejnych meczów przed zawodniczkami Sari czekały trudne zadania i niełatwe rywalki. W sobotę, 10 lutego zawodniczki Sari zmierzyły się z LTS Legionovia Legionowo. Warszawianki pokazały swoje mocne strony i mimo starań naszych dziewcząt nie były one w stanie utrzymać wyrównanej gry – rywalki okazały się być lepsze.

MUKS Sari Żory - LTS Legionovia Legionowo 0:3 (12:25, 9:25, 9:25)

Nadzieją na awans dla MUKS Sari Żory był mecz zespołów z Warszawy, gdzie spotkanie zakończyło się zwycięsko dla UMKS MOS Wola, a tym samym żorska drużyna została bez szans na awans.
Niedzielne południe było bardzo emocjonujące dla zawodniczek, trenera i kibiców. Dość nerwowo przedstawiały się dwa pierwsze sety w starciu z UKS Varsovia Warszawa. Sposób gry rywalek wprowadzał zamieszanie i niepewność w szeregi Sari Żory. Dobra postawa żorskiego zespołu w końcówce drugiego seta i odrobienie straty od 15:20 do 22:20 dało nowe życie i jakość u naszych zawodniczek. Perfekcyjny trzeci set i bardzo pewna gra w czwartym dała drużynie upragnione zwycięstwo.

MUKS Sari Żory - UKS Varsovia Warszawa 3:1 (23:25, 25:23, 25:13, 25:20)

Turniej 1/4 Mistrzostw Polski Juniorek MUKS Sari Żory kończy na bardzo dobrym, 3 miejscu jednak o stopień za mało, aby awansować do Turnieju Półfinałowego
Mistrzostw Polski Juniorek. Najlepszą zawodniczką naszego zespołu w całym turnieju wybrana została Roksana Semeniuk

Skład zespołu MUKS Sari Żory
Martyna Cabaj, Roksana Semeniuk, Julia Fuczyło, Emilia Górnik, Zofia Habarta, Weronika Heller, Julia Kryściak, Julia Smołka, Aleksandra Sosna,
Sonia Szwedo, Aleksandra Wrona
Trener: Adam Michna
W turnieju uczestniczyli także niezastąpieni i najwierniejsi kibice naszych zawodniczek – rodzice i najbliżsi.

Wyjazd drużyny na turniej został dofinansowany przez miasto Żory